Untitled Document


AMELİYATHANE
Ameliyathanede Toplam 5 masa ile ameliyathane çalışma planında belirtildiği şekilde çalışılmaktadır. Bu planda hangi masada hangi gün hangi branş ameliyatlarının alınacağı belirtilmiş olup ameliyatlar bu plana göre ameliyathane şefi sorumluluğunda yürütülmektedir. Hastanemizde Genel Cerrahi, Üroloji, Ortopedi, Kvc (Kardiyo Vasküler Cerrahi), Kbb (Kulak Burun Boğaz), Beyin Cerrahi, Göz branşlarında operasyonlar yapılmaktadır. Ameliyathanemizde ayrıca Laporoskopik, Transüretralrezeksiyon(tur), Atroskopi ve Kvc kapalı teknik varis ameliyatları da yapılmaktadır. Ameliyathane, Endoskopi salonumuzun zemin ve duvar kaplamaları anti bakteriyel ve tek parça olarak döşenmiştir. Ayrıca bu ünitelerimizde anti bakteriyel klima sistemi mevcuttur.

ACİL SERVİS

Toyotasa Acil Yardım hastanesinin Acil servisi hastanemizin kuruluşundan bu güne kadar aktif olarak SAKARYA ve çevre ilçelerine hizmet vermektedir.
Acil servisimiz 6 pratisyen hekim 9 hemşire 11 sağlık memuru 5 tıbbi sekreter 5 temizlik elemanından oluşan bir ekip ile 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir.
Acil servisimize aylık başvuru sayısı 7000-8000 kişi civarındadır. Hastanemizde mesai saatleri dışında 1 pratisyen hekim 1 nöbetçi şef uzman yatılı nöbet tutmaktadır. Acil servisimizde hastaların takip ve tedavilerinin yapıldığı toplam 10 adet gözlem ünitesi hasta yatağı mevcuttur. Bunun dışında acil servisimizde aynı anda 20 hastaya hizmet vermeyi sağlayan gerekli taşınabilir sedye ve ekipmanlarımız bulunmaktadır.
Hedefimiz oldukça işlek bir karayolu ve sanayi bölgesi üzerinde bulunan SAKARYA ve ilçelerine çok daha nitelikli bir hizmet vermektir.